Prosím, zde pište své dotazy. Děkuji

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Dotazy:

Artyčokový zvoneček

Datum: 25.12.2013 | Vložil: Lidka

Dobrý den, moc bych prosila o sdělení, jak je začatý (nebo dokončený?) zvoneček, Technika je mi jasná., ale nevím, jak zakončit dolejšek, když začínám shora. Na vašem zvonečku je asi do 1/4 jen stuha-ta je přišpendlená nebo přilepená a nějak sestřihnutá? Děkuji mnohorkrát za radu. Lidka

Re: Artyčokový zvoneček

Datum: 26.12.2013 | Vložil: Sarah48

Dobrý večer,

jedná se o takový ten zvonkový korpus, který je uvnitř dutý. Stuhy jsem si nastříhala na jednotlivé proužky a ty přišpendlila jak zevnitř, tak i z venkovní strany zvonečku. Z venkovní strany pak pokračovala od těchto krycích stuh k vrchu . Uvnitř začistila konce v zúžené části zvonku dvěma stužkami do kříže( byla to piplačka a na zapíchnutí špendlíku jsem použila špejli). Před začistěním můžete do středu kříže přišít korálek. Snad je to aspoň trochu srozumitelné :-)

Vánoce

Datum: 18.10.2013 | Vložil: Marie

Dobrý večer, budou v obchůdku v nabídce taká věnečky :-) ?

Re: Vánoce

Datum: 19.10.2013 | Vložil: Sarah48

:-) Určitě ano, zatím si je můžete prohlédnout na fleru. Odkaz na můj obchod najdete na úvodní straně vlevo pod menu.

MILITARY

Datum: 15.07.2013 | Vložil: Zájemce

Dobrý den, moc se mi líbí pletená souprava MILITARY, ale v mini obchůdku ji nenabízíte. Je možnost si ji objednat?

Děkuji Kateřina

Re: MILITARY

Datum: 16.07.2013 | Vložil: Šárka

Dobrý den paní Kateřino,
pokud máte zájem o soupravičku, napište mi emailem v rubrice NAPIŠTE NÁM svůj email nebo tel. číslo a já se s Vámi spojím. Tento způsob je neveřejný a Vaše osobní údaje se nezveřejní.

Děkuji Šárka

vajíčka

Datum: 20.04.2013 | Vložil: Iva Karešová

Dobrý večer.Dostala jsem se na vaše stránky a moc se mi líbí vaše vajíčka a koule z patchworku nešitého toho vypichovaného špendlíky, prosím napište mi návod jak to děláte já mám velikost vajíčka 8 cm jak ho mám dělat prosím napište mi ještě dneska děkuji Karešová.

Re: vajíčka

Datum: 20.04.2013 | Vložil: Šárka

Dobrý den,

vajíčka tvořím stejným způsobem jako koule (viz návod - https://nejenproradost.webnode.cz/navody/artycokova-koule/) místo látky samozřejmě použijete stuhy. Jaké a jak překládat vám pomůže návod - https://nejenproradost.webnode.cz/navody/navod-na-patchworkovy-artycokovy-adventni-venec-/
Vzdálenost jednotlivých řad se mění podle velikosti vajíčka. U 8 cm je to kolem 1,2 cm. Chce to trpělivost a zkoušet. Taky někdy musím rozebrat celou řadu a posunovat.

Přeji mnoho zdaru ve vašem tvoření a jestli budete potřebovat radu opět napište.

pletené šaty

Datum: 22.03.2013 | Vložil: Lenka

Dobrý den dívala jsem se na vaše pletené výtvory a chtěla jsem se zeptat a poprosit jestli by jste mi mohla poslat návod na pletené šaty jak tam máte ty proužkovany, moc děkuji Lenka.

Ráda pletu ale na některé věci mě chybí návody ještě jednou moc děkuji

Re: pletené šaty

Datum: 22.03.2013 | Vložil: Šárka

Dobrý den, pokusím se popsat postup, protože jsem pletla bez návodu.

Šatičky jsou upleteny z vlny Sweet baby. Je to vzorovací akrylová vlna a spotřeba okolo 15 dkg. Velikost asi 12-18 měsíců. Pletla jsem na kruhových jehlicích č.4(dost utahuji) od spodku. Počet nahozených ok 180. První čtyři řady - 1ř.hladce, 2ř.obr., 3ř.hl.,4ř. obr. Pak až do výše 30cm hladce. Zde v jedné kruhové řadě spletením ubereme na 120ok (asi 1 ok hladce, 2 oka spleteme hladce, 1oko hladce...). Upletete ještě 3 cm na kruhových jehlicích a pak rozdělíte a pletete zadní a přední díl zvlášť. Pro průramky uberete po obou stranách 1x 3 oka, 1x 2 oka a 1x 1 oko na jehlici máte 48 ok. ZD - po 11 cm od začátku průramku začnete tvarovat otvor pro krk. Uzavřete prostředních 14 ok
a každou stranu dopletete zvlášť a ubíráte 1 x 3 oka, 1 x 2 oka, 2 x 1 oka. Zůstane 10 ok, která uzavřeme. PD - po 7 cm od začátku průramku uzavřete prostředních 12 ok a pak 1 x 3, 1 x 2, 3 x 1. Ve stejné výši se ZD uzavřeme. Ramena sešít a na kruhových jehlicích začistit krční a ramenní otvory.

Snad se v tom mém popisu vyznáte. Pokud budete mít nějaké dotazy, tak napište.

Přidat nový příspěvek